Ogłoszenia/informacje1. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Za tydzień proszę o sprzątanie na godz. 15:00, ponieważ będę na rekolekcjach do południa w Łęgu.

2. Z tydzień w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Msze św. o 7:30 i 16:00.

3. Kurpiowskie Bractwo Bartne organizuje jak w latach ubiegłych ekstremalną drogę krzyżową (drogę św. Bartłomieja) spod naszego Kościoła do Lelisa. Termin to 31 marca -piątek. Początek u nas o 21:00 a koniec ok. północy w Lelisie. Chętni mogą się zapisać przed wyjściem, przed godz. 21:00. Przypominam, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym osoby poruszające się pieszo po zmroku poza terenem zabudowanym muszą mieć na sobie elementy odblaskowe.

4. Jeśli ktoś posiada stare drewniane krzyże lub obrazy, które się nie nadają do użytku można je przynieść do kościoła i będą wykorzystane do ogniska w Wielką Sobotę.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. a procesja za palmami na sumie o godz. 11:00. Zachęcam zwłaszcza dzieci i młodzież, ale nie tylko do założenia strojów ludowych jeśli takie posiadacie.

6. Za tydzień po Mszy św. o 11:00 zapraszam chętnych na drogę krzyżową, którą ja poprowadzę.

7. Do chorych pojadę w piątek od 9:00. Proszę więc zgłaszać chorych w zakrystii.

8. W sobotę 1 kwietnia zapraszam na godz. 10:00 też kilkunastu panów z piłami i siekierami do prac związanych z porządkowaniem terenu wokół świątyni. Chodzi o wycięcie zarośli i krzaków w lasku od strony Gąsk, aby odsłonić nieco nasz kościół i uporządkować tę przestrzeń.

9. 16 kwietnia w niedzielę po sumie o 11:00 zapraszamy serdecznie do Szkoły w Dąbrówce na spektakl charytatywny w wykonaniu rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Dąbrówce w ramach akcji szkoła -szkole, Dąbrówka dla Syrii. Spektakl rozpocznie się ok godz. 12:00. W ten sposób będą zbierane pieniądze na odbudowę szkół w Syrii. W czasie spotkania będzie można też zakupić słodkości. Dochód przeznaczony będzie właśnie na powyższy cel. Akcję wspierają KG z Dąbrówki, Płoszyc, Gąsk i Szkwy. Gorąco polecam i zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

10. Wraz z dowódcą Panem Jarosławem zachęcam też serdecznie młodzież do udziału w służbie Straży Grobu Pańskiego. To stara nasza tradycja, którą warto kultywować, jest to nasze dziedzictwo a także zaszczyt i wyraz wiary. A rodziców proszę, by wspierali swoich synów, motywowali i zachęcali ich do tego. Z góry bardzo za to dziękuję.