Ogłoszenia/informacje

1. Dziękuję za sprzątanie kościoła.

2. Za tydzień w niedzielę 25 lipca przeżywać będziemy w naszej parafii odpust św. Anny patronki naszej wspólnoty. Suma odpustowa o 12:00. Proszę o asystę procesyjną w pełnym składzie. A po uroczystościach religijnych sołectwo Dąbrówka i KGW organizuje festyn – „święto barci”. Gorąco zapraszamy i na odpust i na festyn, który zacznie się ok 14:00. W jego programie zawody, konkursy i potańcówka.

3. W związku z odpustem- moja prośba, aby przed niedzielą pomóc wykosić trawę wokół kościoła na procesję. Z góry dziękuję.

4. Zgodnie z tym, co mówiłem tydzień temu z racji, że 25 lipca jest obfity w wydarzenia a tego dnia jest też wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców- to poświęcenie pojazdów będzie miało miejsce dzisiaj. Po każdej Mszy św. pójdę na zewnątrz poświęcić pojazdy i kierowców. Kto zechce złożyć ofiarę przy tej okazji będzie mógł wesprzeć zakup samochodów dla misjonarzy w ramach akcji Miwa Polska- „ grosz za kilometr”.

5. Zbliża się sierpień miesiąc pielgrzymek. Tradycyjnie 30 lipca będziemy gościć na noclegu w naszej parafii pielgrzymkę ełcką ok 200 osób. Proszę o gorące i serdeczne przyjęcie pielgrzymów do domów. To jest wielkie błogosławieństwo dla rodziny ugoszczenie pielgrzyma. Jest to uczynek miłosierdzia co do ciała- podróżnego w dom przyjąć. Sam jestem pielgrzymem i wiem, co to znaczy być ugoszczonym przez gospodarzy. Ja otwieram całą plebanię dla pątników i proszę byście też otwarli swoje serca i domy dla nich.

6. Jak widać trwają prace badawcze naszego kościoła prowadzone przez specjalistów z Krakowa. Potrwają jeszcze w tym tygodniu. Niestety stan podwalin i niektórych fragmentów ścian jest fatalny. Czeka nas więc poważna i długotrwała praca rekonstrukcyjna. Do końca września ma być opracowana dokumentacja a potem będziemy starać się pozyskiwać środki na remont.

7. W ostatnim czasie do wieczności odeszła śp. Anna Kamińska l. 58. Wieczny odpoczynek…..