Ogłoszenia/informacje

1. Dziękuję za piątkowe sprzątanie kościoła.

2. Dziś kończy się okres wielkanocny i zaczyna okres zwykły. Za tydzień Niedziela Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii w tę niedzielę o 11:00 będziemy przeżywać I Komunię św. 15 dzieci.

3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła tzw. drugi dzień Zielonych Świątek Msze św. o 18:00

4. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i bliskich w piątek 24 maja po nabożeństwie majowym a potem tez sprzątanie kościoła.

5. Po I komunii św. biały tydzień. Dzieci przychodzą na Mszę św. o 18:00, poniedziałek, wtorek i środa. W czwartek „Boże Ciało” więc przychodzą na Mszę św. o 11:00 i później procesję. W piątek również na 18:00.

6. Za tydzień w niedzielę 2 czerwca o godz. 11:00 Komunia św. rocznicowa. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę po nabożeństwie majowym. Jest to też I sobota miesiąca Msze św. o 7:30 i 18:00

7. Bardzo proszę o przygotowanie tradycyjne ołtarzyków i uporządkowanie terenu na procesję „Bożego Ciała”. Na porządkowanie i koszenie placu św. Jana Pawła II i trasy procesji zapraszam w najbliższą sobotę 25 maja na 10:00

8. Dziś poświęcenie pól o 16:00 w Płoszycach a za tydzień 26 maja o 16:00 w Szkwie.

9. Bardzo dziękuję także rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie relikwiarza na relikwie św. Joanny Beretta Molla, który jest już w ołtarzu Matki Bożej.

10. Wczoraj u nas w kościele ks. Biskup ustanowił nowych lektorów dla naszej diecezji. Są wśród nich także nasi parafianie za co im dziękuję. Dziękuję także KGW z Gąsk i Płoszyc za nakarmienie przybyłych do nas gości podczas wczorajszej uroczystości. Bóg zapłać.

11. W ostatnim czasie do wieczności odeszła śp. Krystyna Dąbrowska l. 79. Wieczny odpoczynek….