Ogłoszenia/informacje

1. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i a w najbliższą sobotę proszę o uporządkowanie też placu Jana Pawła II przed odpustem.

2. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci św. Anny. Suma odpustowa o 12:00. Proszę o asystę procesyjną. Po uroczystościach odpustowych sołectwo Dąbrówka zaprasza na festyn. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. dr Robert Bączek- rektor WSD w Łomży.

3. W czwartek wspominamy w liturgii św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona podróżujących. Z tej racji już dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i kierowców a ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji Miwa Polska.

4. Zgodnie z zapowiedzą dziś też po każdej Mszy św. bliscy Marty Wiśniewskiej będą zbierać do puszek na jej leczenie i rehabilitację. Marta zmaga się z chorobą nowotworową i jest niepełnosprawna. Zachęcam do pomocy.

5. Organizujemy też wyjazd do Częstochowy na wejście naszej Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Wyjazd 13 sierpnia ( wtorek) o 6:00 rano a powrót nad ranem 14 sierpnia. Do zapisu potrzebny będzie nr. pesel do ubezpieczenia i nr telefonu. Koszt to 130 zł.

6. 1 sierpnia wyrusz Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Zachęcam do zapisania się do grupy Białej Pielgrzymów Duchowych. Będzie można to zrobić w następną niedzielę. Zapisana osoba otrzyma znaczek i legitymacje pielgrzyma duchowego. Patronem tej grupy jest św. Jan Paweł II. Członkowie tej grupy Białej będą pielgrzymować duchowo wraz z pątnikami idącymi na trasie łącząc się w modlitwie. W naszej parafii będziemy się modlić codziennie od 1 do 14 sierpnia o 21:00 na apelu Jasnogórskim. Zachęcam też do śledzenia pielgrzymki w mediach społecznościowych, gdzie będą bieżące relacje.

7. Ale zanim zaczniemy pielgrzymowanie duchowe to we wtorek 30 lipca o godz. 19:15 będziemy gościć na noclegu Ełcką Pielgrzymkę. Zapraszam na przywitanie wchodzących grup, a także proszę o serdeczne przyjęcie pielgrzymów na nocleg.

8. Z racji piątkowego wspomnienia św. Anny i Joachima rodziców Maryi składam wszystkim babciom i dziadkom najlepsze życzenia, zdrowia, bł. Bożego i radości z dzieci i wnuków.